Projekt Pro Driver 25!

Projekt Pro Driver 25!

Pro Driver 25+ to nowatorskie podejście do tematu podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym u kierowców w wieku powyżej 25 roku życia. Realizacja Projektu odbyła się w cyklu dwuletnim, od 1 maja 2015 do 31 października 2016 r. Realizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja PRODRIVER wraz z Partnerami: Komendą Miejską Policji w Tarnowie, Komendą Powiatową Policji w Bochni, Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu, z trzema Małopolskimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w Tarnowie, Krakowie, Nowym Sączu oraz z Zespołem Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Projekt był realizowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Chcemy nagradzać tych, którzy na co dzień jeżdżą zgodnie z przepisami dając im możliwość odbycia profesjonalnych kursów dla kierowców – zdobycia specjalistycznych umiejętności panowania nad pojazdem w każdych warunkach i czerpania radości z efektywnej i bezpiecznej jazdy. Adresatami Projektu było 1000 kierowców w wieku powyżej 25 lat z Małopolski, z czego 300 przeszło kilkugodzinne Kursy Pro Driver. Kryteria dostępu to: wiek – ukończone 25 lat, posiadanie prawa jazdy A i/lub B, złożenie oświadczenia o zobowiązaniu do bezpiecznej jazdy i promowanie jej w swoim otoczeniu.

Forum Klubu Pro Driver!

Celem tego działania jest zaangażowanie kierowców w dyskusję i w oddolne działania nt. poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w swoich lokalnych społecznościach poprzez: forum internetowe, spotkania dyskusyjne Klubu Pro Driver z pokazem symulatora dachowania w Tarnowie, Krakowie, Bochni i Nowym Sączu oraz produkcję filmów nt. BRD.

Uczestnicy Projektu mieli okazję na spotkania z czołowymi polskimi kierowcami wyścigowymi i rajdowymi. Dotychczas byli to:

  • Leszek Kuzaj: czterokrotny Rajdowy Samochodowy Mistrz Polski
  • Adam Gładysz: pięciokrotny Mistrz Polski w wyścigach samochodowych
  • Wojciech Chuchała: Rajdowy Samochodowy Mistrz Polski 2014, dwa tytuły Mistrza Polski w grupie N oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski
  • Monika Jaworska: Mistrzyni Polski Honda Gymkhana 2012 i Vice Mistrzyni Europy Kobiet w wyścigach motocyklowych
  • Patryk Kosiniak: Vice Mistrz w Pucharze Polski Suzuki Cup