O Fundacji

Fundacja PRODRIVER została ustanowiona w marcu 2014 roku przez Roberta Barysa w celu edukowania społeczeństwa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i od tej pory jej działania są prowadzone na skalę całego kraju. Fundacja jest od 2015 r. członkiem European Road Safety Charter – czołowej europejskiej instytucji powołanej do promowania BRD przy Komisji Europejskiej.

Nasze atuty to wieloletnie doświadczenie poświadczone kilkudziesięcioma referencjami od instytucji z całej Polski w organizacji szkoleń, eventów edukacyjnych i akcji profilaktycznych w tematyce ruchu drogowego i trzeźwości za kierownicą, autorska metodyka łącząca profesjonalizm z atrakcyjnością przekazu, wykorzystanie innowacyjnych instrumentów, a przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników i zaangażowana kadra wykwalifikowanych fachowców.

Wśród naszych inicjatyw znalazły się dwie innowacyjne kampanie społeczne pn. "Szybcy na torze - bezpieczni na drodze" oraz "Prodriver 25+", a od 2015 r. zainicjowaliśmy cykl akcji edukacyjnych i profilaktycznych pod hasłem "Drogi bez promili" podczas których promujemy trzeźwość na drodze i edukujemy uczestników ruchu drogowego. Realizujemy rokrocznie kilkadziesiąt wydarzeń edukacyjnych w wielu regionach Polski, m.in. Kujawsko-Pomorskie, Łódzkie, Małopolska, Mazowsze, M.st. Warszawa, Podkarpackie i Pomorskie. Współpracujemy z samorządami, firmami i instytucjami publicznymi działającymi w obszarze bezpieczeństwa drogowego i profilaktyki.

Realizujemy duże kompleksowe kampanie edukacyjne jak i jednodniowe eventy, w zależności od Państwa potrzeb i oczekiwań. Dzięki Mobilnemu Centrum Edukacji Drogowej jesteśmy w stanie dotrzeć do dowolnego miejsca na terenie kraju.

                  

Posiadamy w swojej ofercie m.in:

- alkogogle,            narkogogle,              sengogle,

- symulatory dachowania,        symulator zderzeń,         symulator wirtualnej jazdy,         symulator nauki jazdy L-ką,

- miasteczko ruchu drogowego wraz z gokartami i makietami aut,

- laboratorium badań psychotechnicznych (refleksomierz, miernik czasu reakcji, itp.),

- szkolne lekcje bezpieczeństwa na drodze,       pokazy wypadków,        eksperymenty drogowe  

- klocki edukacyjne, i wiele innych atrakcyjnych narzędzi nauki o bezpieczeństwie na drodze dla dzieci, młodzieży i dorosłych.